Partnerzy

Partnerzy Strategiczni

Technolutions Sp. z o.o. jest  dostawcą zaawansowanej aparatury pomiarowej i technologicznej oraz urządzeń dla firm produkcyjnych i uczelni. Działamy w obszarze nanoszenia powłok, modyfikacji powierzchni, mikroskopii świetlnej i profilometrii, badań mechanicznych w tym twardości, odporności na zarysowania czy zużycia. Oferowane przez nas produkty znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach nauki: w inżynierii materiałowej, fizyce, chemii, nanotechnologii, biologii i medycynie.

Zespół naszych mobilnych  inżynierów i serwisantów rozlokowanych na terenie całego kraju gwarantuje ciągłość pracy systemów sprzedaży oraz terminowość usług instalacyjnych i naprawczych. Dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji naszych pracowników i wnikliwej analizie rynku proponujemy coraz to nowsze rozwiązania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta i poszerzając zakres naszych usług otworzyliśmy własne laboratorium wzorcujące o numerze akredytacji AP 207, akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji zgodnie z ISO 17025.


TRUMPF Huettinger to centrum kompetencyjne techniki plazmowej.

Zajmujemy się projektowaniem, testowaniem i produkowaniem urządzeń zasilających procesy plazmowe, a działalność firmy opiera się na trzech stabilnych filarach – produkcji zasilaczy, elektroniki i szaf sterowniczych. W głównej siedzibie spółki w Zielonce mamy jedno z największych Centrów Badawczo-Rozwojowych w Polsce, w którym zatrudniamy niemal 200 pracowników, którzy tworzą projekty, opracowują prototypy, konstruują i testują rozwiązania przed wprowadzeniem ich do produkcji. Dzięki naszym rozwiązaniom producenci smartfonów, telewizorów, samochodów oraz innych gałęzi przemysłu mogą dziś tworzyć i udoskonalać swoje wyroby. Na co dzień współpracujemy z firmami z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Azji czy Europy, a naszymi wieloletnimi Klientami są liderzy rynku elektroniki użytkowej i przemysłowej, notowani w prestiżowym rankingu Fortune500. Nasza firma stale się rozwija, zapewniając stabilność i ciekawe perspektywy na przyszłość swoim pracownikom. W ostatnich 3 latach 3-krotnie zostaliśmy nagrodzeni wyróżnieniem Diamenty Forbesa!

Odwiedź nas na: Trumpf – Zajrzyj z ciekawości, zostań z wyboru! (zajrzyjzciekawosci.pl)
Poczytaj o naszym konkursie: Ogólnopolski konkurs na najlepsze prace dyplomowe | TRUMPF


Technologie firmy Synopsys znajdują się w sercu innowacji, które zmieniają to, jak pracujemy i odpoczywamy. Autonomiczne samochody. Maszyny potrafiące się uczyć. Błyskawiczna komunikacja pomiędzy miliardami urządzeń w chmurze. Te przełomowe odkrycia wprowadzają nas w epokę Smart Everything – gdzie nasze urządzenia stają się coraz inteligentniejsze i bardziej połączone, a bezpieczeństwo jest integralną częścią każdego projektu.

Siłę napędową tej nowej ery innowacji, stanowią wysokowydajne układy scalone oraz proporcjonalnie rosnąca ilość oprogramowania. Synopsys jest liderem Smart Everything dzięki najbardziej zaawansowanym na świecie technologiom projektowania układów scalonych, weryfikacji, integracji IP, bezpieczeństwa oraz testowania jakości. Pomagamy naszym klientom wprowadzać innowacje od krzemu po oprogramowanie, aby mogli wprowadzić w życie niesamowite nowe produkty.


Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) Politechniki Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji w dziedzinie badań i rozwoju w obszarze tzw. „wysokich technologii” (ang. High-tech) w Polsce.

Celem CEZAMAT jest stworzenie platformy integrującej środowisko badawcze, która umożliwi interdyscyplinarny rozwój badań nad nowoczesnymi materiałami i technologiami. Dzięki posiadanej infrastrukturze badawczej oraz programom zintegrowanych badań możliwe jest wspólne prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych na najwyższym światowym poziomie oraz upowszechnienie i wdrażanie nowoczesnych technologii.

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie nanotechnologii, mikroelektroniki, fotoniki i biotechnologii.

Ważnym celem CEZAMAT-u jest transfer zaawansowanych technologii oraz komercjalizacja wypracowanych pomysłów. Centrum jest ośrodkiem stymulującym współpracę pomiędzy mazowieckimi i krajowymi ośrodkami naukowo-badawczymi, biznesem oraz wspiera działania na rzecz rozwoju regionu.

Dodatkowo, CEZAMAT skupia się na utworzeniu interdyscyplinarnej platformy w zakresie badań nad przyszłościowymi materiałami i technologiami, która poprzez integrację środowiska naukowego umożliwi podmiotom badawczym i gospodarczym prowadzenie badań naukowych na najwyższym światowym poziomie. Dążymy do wdrażania opracowanych nowoczesnych technologii i upowszechniania ich w społeczeństwie.


VIGO Photonics S.A. to globalny producent wysoko technologicznych rozwiązań – najbardziej zaawansowanych fotonicznych detektorów średniej i dalekiej podczerwieni, modułów im dedykowanych oraz materiałów półprzewodnikowych.

Innowacyjne urządzenia znalazły uznanie i zastosowanie u licznych międzynarodowych klientów z branży przemysłowej, transportowej, ochrony środowiska, medycyny oraz obrony i bezpieczeństwa.

Jakość detektorów VIGO Photonics została potwierdzona także podczas misji Mars Science Laboratory organizowanej przez NASA. Produkowane przez spółkę detektory podczerwieni zamontowane w łaziku Curiosity przyczyniły się do wykrycia śladów metanu na czerwonej planecie.


Sieć Badawcza Łukasiewicz to 22 nowoczesne instytuty badawcze w 12 miastach Polski. Zatrudniając 7500 pracowników, jesteśmy jedną z największych sieci badawczych w Europie. Dostarczamy atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe w obszarach automatyki, chemii, biomedycyny, teleinformatyki, materiałów oraz zaawansowanego wytwarzania.

Jesteśmy tą częścią nauki, która pracuje dla biznesu, realizując projekty B+R kluczowe z perspektywy rozwoju naszych klientów. Wierząc w hasło #ScienceIsBusiness oferujemy naszym biznesowym partnerom kompleksową pomoc w pracach B+R m. in. w ramach systemu Wyzwań Łukasiewicza. Jest to inicjatywa, w której trudność lub szansa, z którą mierzy się nasz klient, przedstawiamy ponad 4500 inżynierów w naszych 22 instytutach, a następnie w ciągu 15 dni roboczych bezpłatnie proponujemy rozwiązanie, rekomendujemy zespół ekspertów i zaplecze aparaturowe do prowadzenia prac B+R. Szukamy również konsorcjantów, z którymi nasi partnerzy mogliby sięgnąć po najbardziej ambitne projekty finansowane np. z Horyzontu Europa. Właśnie dlatego mówimy, że łączymy przedsiębiorców
z naukowcami i robimy biznes z biznesem.

Zapraszamy na lukasiewicz.gov.pl – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

Partnerzy Konferencji

Infineon Technologies Austria AG jest spółką zależną grupy Infineon Technologies AG, wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań półprzewodnikowych, które czynią życie łatwiejszym, bezpieczniejszym i bardziej ekologicznym. Układy mikroelektroniczne firmy Infineon zmniejszają energochłonność elektroniki użytkowej, sprzętu AGD i urządzeń przemysłowych. W dużym stopniu przyczyniają się do wygody, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju pojazdów oraz umożliwiają bezpieczne transakcje w Internecie.

Infineon Austria łączy kompetencje w zakresie badań i rozwoju, produkcji oraz globalnej odpowiedzialności biznesowej. Główna siedziba znajduje się w Villach, a kolejne oddziały w Grazie, Klagenfurcie, Linzu i Wiedniu. Zatrudniająca 5461 pracowników z 79 krajów (w tym 2390 zajmujących się badaniami i rozwojem) w roku obrotowym 2022 (kończącym się we wrześniu) firma osiągnęła obrót w wysokości 5,2 miliarda euro. Z wydatkami na badania w wysokości 585 milionów euro, Infineon Austria jest jedną z najprężniej działających firm badawczych w Austrii. IPCEI on Microelectronics to największa ogólnoeuropejska inicjatywa w dziedzinie mikroelektroniki. Otwiera znaczące możliwości dla uniwersytetów, instytucji badawczych, przedstawicieli przemysłu, start-upów i studentów inżynierii z całej Europy, aby sprostać wyzwaniom technologicznym, rynkowym i społecznym, którym inaczej nie można by sprostać. Infineon Austria jest częścią tego strategicznego przedsięwzięcia. Nazywamy to naszą Misją Przyszłości. Ty też możesz dołączyć do naszej Misji Przyszłości i skorzystać z wielu możliwości! Więcej informacji na temat naszej Misji Przyszłości i IPCEI Microelectronics można znaleźć na stronie www.infineon.com/ipceimeaustria.


Silicon Creations jest światowym liderem analogowo-cyfrowych rozwiązań półprzewodnikowych, z biurami projektowymi w USA i Krakowie zatrudniającymi ponad 110 inżynierów.

Miliardy układów scalonych o niskim poborze prądu i wysokiej wydajności, wykorzystujące nasze produkty, są fabrykowane każdego roku w milionach wafli krzemowych i znajdują zastosowanie w setkach urządzeń z wszystkich branż.

Ponad 300 klientów korzystając z naszego know-how w procesach od 3nm do 180nm osiągnęło przełomowe wyniki w obszarach obejmujących Internet Rzeczy, automotive, aż po przemysł kosmiczny czy aplikacje biomedyczne. Firma projektuje rozwiązania do generacji zegara (np. układy PLL, oscylatory), szybkie interfejsy cyfrowe (w tym architektury serializer/deserializer, bloki LVDS i CML) we wszystkich liczących się procesach mikroelektronicznych (w tym od TSMC, Samsung, Intel, Global Foundries), obejmujących technologie planarne, FD-SOI, Fin-FET oraz wkrótce Gate-All-Around.


COMEF to dynamicznie rozwijająca się firma istniejąca na rynku aparatury naukowo-badawczej, technologicznej oraz medycznej od 1993 r. Działając jako przedstawiciel uznanych światowych producentów firma COMEF, to gwarancja innowacyjnych rozwiązań, najnowszych technologii i pełnego wsparcia technicznego.

Znajdź nas na comef.com.pl lub LinkedIn.


EV Group (EVG) jest wiodącym dostawcą urządzeń do produkcji wielkoseryjnej i rozwiązań technologicznych do produkcji półprzewodników, MEMS, półprzewodników złożonych, urządzeń zasilających i urządzeń nanotechnologicznych.

Uznany lider rynkowy i technologiczny w zakresie łączenia i litografii na poziomie płytek dla zaawansowanego montażu i nanotechnologii, kluczowe produkty firmy EVG obejmują łączenie płytek krzemowych, przetwarzanie cienkich płytek krzemowych i sprzęt do litografii/litografii nanoimprint (NIL), nakładanie fotorezystu, a także czyszczenie oraz kontrolę/ systemy metrologiczne.

Dysponując najnowocześniejszymi laboratoriami aplikacyjnymi i pomieszczeniami czystymi w centrali w Austrii, a także w Ameryce Północnej i Azji, EVG koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości wiedzy procesowej swoim globalnym klientom i partnerom w zakresie badań i rozwoju oraz produkcji – od początkowego etapu rozwoju aż po ostateczną integrację u klienta.

Założona w 1980 roku firma EVG obsługuje i wspiera rozbudowaną sieć globalnych klientów i partnerów na całym świecie, zatrudniając ponad 1100 pracowników na całym świecie i spółki zależne w USA, Japonii, Korei Południowej, Chinach i na Tajwanie.

TEL: +43771253110, e-mail: info@evgroup.com, www: www.EVGroup.com, kontakt w Polsce: Katarzyna Piekarska kasiapiekarska@home.pl


F&S BONDTEC obsługuje segment urządzeń nastołowych i dostarcza najbardziej kompletny program na świecie do wykonywania połączeń drutowych i ich testowania. Tylko F&S BONDTEC może zaoferować Państwu bezpieczną inwestycję w przyszłość: ich nastołową mikro fabrykę, która zapewnia wszystkie procesy wykonywania połączeń drutowych, a ponadto wszystkie metody testowania w jednym urządzeniu.

e-mail:  info@fsbondtec.at, www: http://www.fsbondtec.at kontakt w Polsce: Katarzyna Piekarska kasiapiekarska@home.pl